top of page
Sök
  • annsofiemalmgren

Medlemsmöte den 26 februari 2023Vi bjuder in alla våra medlemmar till ett möte på söndag den 26 februari för att diskutera föreningens framtid. Detta är ett förberedande möte inför årsmötet den 23/4 då ett slutgiltigt beslut ska fattas om föreningens framtid.


Det finns två vägar att gå när det gäller föreningens framtid:

-föreningen läggs ner helt eller

-föreningen tar en ny inriktning.


Detta möte ger medlemmar möjlighet att presentera konkreta förslag över hur föreningens verksamhet kan fortsätta under andra former. De som kommer med förslag ska vara beredda att presentera sina idéer till gruppen.


Om beslut fattas att lägga ner föreningen kommer nuvarande styrelse sköta administration kring nedläggning av föreningen. Däremot om föreningen fortsätter på ett annat sätt måste en ny styrelse väljas på årsmötet.


Anmälan senaste måndagen den 20:e februari till hej@matkooperativet.se.


Plats: Sensus studieförbund, Billeplatsen 1, Helsingborg

Tid: 12:30 – 14:00

Datum: 26 februari 2023


Frukt och kall dryck serveras.


Varmt välkomna!

Styrelsen

8 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Välkomna till Sensus lokal på Billeplatsen 1, Helsingborg, kl. 13.00 Det här årsmötet blir speciellt då beslut ska fattas om föreningens framtid. Föreningen har för närvarande ingen verksamhet och sit

bottom of page