top of page
Sök
  • annsofiemalmgren

MATKOOPERATIVET FIRAR 5 ÅR

Det ska vi fira med kalas tillsammans med alla våra medlemmar!

Vi bjuder in medlemmar att umgås och äta gott tillsammans, och kanske en och annan aktivitet… Vi börjar med att samlas i butiken för en skål för oss och föreningen. Matkooperativet bjuder på bubbligt med och utan alkohol. Sedan går vi vidare till Bruket där vi beställt riktig god mat och kommer ha personal som hjälper oss med disk. Alltså kan alla sitta ner i lugn och ro och bara ha det gott!


Tårtbuffé

På ett kalas måste man ju ha tårta, och ju mer desto bättre! Vi har en aning om att det finns många bakande talanger bland medlemmarna så vi bjuder in till en gemensam tårtbuffé. Om du vill - baka eller köp en tårta eller annan fika! Kom ihåg att skriva en lapp med ingredienser att lägga jämte det du bidragit med.

Det är helt valfritt om man vill ta med en tårta eller ej.


Tid & datum: Fredag 20 maj, kl 18.00 - 21.00

Ta med: Egen dryck till maten. Tårta (om du vill)

Kostnad: 75 kr

Betalas via BG 5187-4477 eller swish: 123 263 37 66

Sista anmälan: 17 maj


Föranmälan via google-formulär, klicka här.


Varmt välkomna önskar vi i communitygruppen / festfixarna

Elin, Jessica, Hanna, Dessan, Gudrun & Silfa


5 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Välkomna till Sensus lokal på Billeplatsen 1, Helsingborg, kl. 13.00 Det här årsmötet blir speciellt då beslut ska fattas om föreningens framtid. Föreningen har för närvarande ingen verksamhet och sit

bottom of page