top of page
Sök
  • annsofiemalmgren

Kallelse till årsmöte den 23 april 2023

Välkomna till Sensus lokal på Billeplatsen 1, Helsingborg, kl. 13.00


Det här årsmötet blir speciellt då beslut ska fattas om föreningens framtid. Föreningen har för närvarande ingen verksamhet och sittande styrelse kommer inte att fortsätta att driva föreningen. Vill/kan några annan ta över styrelseposterna, då kan föreningen fortsätta. Om inte, så kommer nuvarande styrelse påbörja arbetet med att lägga ner föreningen. Om beslut fattas att lägga ner föreningen krävs även ett beslut om vad återstående pengar ska användas till. Kom gärna med förslag innan årsmötet till hej@matkooperativet.se.


Inför årsmötet har styrelsen även genomfört ett medlemsmöte den 26 februari där föreningens

olika vägval framåt presenterades och diskuterades.


Anmälan senaste lördagen den 15:e april till hej@matkooperativet.se.


Plats: Sensus studieförbund, Billeplatsen 1, Helsingborg

Tid: 13:00 – 14:30

Datum: 23 april 2023


Varmt välkomna!

// Styrelsen

1 visning0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla
bottom of page